۲۷ شهریور ۱۴۰۱
کپی شد!

عتبه عباسی؛

شمار زائران اربعین امسال از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشت

شمار زائران اربعین امسال از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشت

بر اساس بیانیه رسمی عتبه مقدس عباسی، شمار زائران اربعین امسال به  بیش از ۲۱ میلیون نفر رسید.

به گزارش نگاه نو به نقل از السومریه، دبیرخانه عتبه مقدس عباسی (آستان قدس عباسی) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار زائران امسال بر اساس سامانه شمارش الکترونیک نصب‌شده در ورودی‌های شهر کربلای معلی، ۲۱ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۶۴۰  نفر بود.

در بیانیه آستانه قدس عباسی، همچنین جدولی برای مقایسه شمار زائران اربعین ۱۴۰۱ در کربلاء با سال‌های گذشته، آمده است که نشان می‌دهد شمار زائران امسال در مقایسه با سال پیش پنج میلیون افزایش داشته است.

عتبه عباسی، پیشتر، شمار موکب‌های شرکت کننده در مراسم اربعین را ۱۴۵۰۰ موکب اعلام کرده بود که ۳۰۰ موکب آن از کشورهای عربی و خارجی بودند.

در همین راستا، سرتیپ «سعد معن» رئیس گروه رسانه‌‌ای «الاعلام الامنی» (وابسته به وزارت دفاع عراق)، گفت که شمار زائران امسال از سال ۲۰۰۳ تاکنون بیشترین تعداد بود.

تحسین الخفاجی سخنگوی ستاد عملیات مشترک ارتش عراق روز گذشته تأکید کرد که نیروهای امنیتی همچنان به اجرای طرح زیارت اربعین ادامه می‌دهند.

وی افزود: ستاد عملیات مشترک که در کربلا حضور دارد به همراه وزیر کشور و رئیس کمیسیون امنیتی ناظر بر زیارت اربعین اعلام کردند که این مراسم ادامه دارد و نیروهای امنیتی هم در محلهای خود، همچنان مستقر هستند.

الخفاجی با بیان اینکه این نیروها ناظر بر تقسیم‌بندی زائران هستند تا اینکه آخرین زائر از کربلا خارج شود، تصریح کرد: این مسئله برای حفظ سلامت زائران بسیار مهم است و در این زمینه، هیچ تغییری در طرحهای نظامی وجود ندارد.

وبگاه خبری «الفرات»  نیز نوشت که حضور زائران در شهر کربلای معلی از دهم ماه صفر برابر ۱۶ شهریورماه، آغاز شده و اکنون نیز خروج زائران به صورت روان درحال انجام است.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز