در گزارشی اعلام شد؛

آینده سیاسی غزه در فردای توقف جنگ/ شکست سناریوهای تل آویو

صحبت از آینده سیاسی نوار غزه بخصوص بعد از آتش‌بس موقت در این منطقه با فضاسازی رسانه‌های غربی و اسرائیلی افزایش یافته، در حالی که تعیین سرنوشت غزه بدون در نظر گرفتن بسیاری از متغیرها امکان‌پذیر نیست.

 • نزدیکی ایران و آذربایجان؛ آیا تلاش های اسرائیل به شکست منجر شد؟
  در گزارشی اعلام شد؛

  نزدیکی ایران و آذربایجان؛ آیا تلاش های اسرائیل به شکست منجر شد؟

  در واکنش به سخنان معاون وزیر خارجه ایالات متحده، باکو اعلام کرد توافقش با ایران حق این کشور بوده و آمریکا کشوری در این منطقه نیست که با اظهاراتش درباره مساله امنیت حمل و نقل به آن زیان وارد کند.

 • شکایت سازمان مبارزه با فرار از مجازات از نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی
  اختصاصی نگاه نو؛

  شکایت سازمان مبارزه با فرار از مجازات از نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی

  ائتلاف بین المللی مبارزه با فرار از مجازات، از 8 اکتبر تاکنون دو شکایت ارائه کرده است و در حال آماده سازی مستندات و مدارک جهت سومین شکایت مفصل است. به همین منظور تعدادی از اعضای این سازمان به همراه رئیس آن، مجدداً عازم لاهه خواهند شد.

 • وقوع جنگ فراگیر در منطقه بعید است/ ضرورت اتخاذ اقدامات دیپلماتیک برای مقابله با تل آویو
  کارشناس مصری در گفتگو با نگاه نو؛

  وقوع جنگ فراگیر در منطقه بعید است/ ضرورت اتخاذ اقدامات دیپلماتیک برای مقابله با تل آویو

  احمد بهجت صابر،کارشناس مسائل سیاسی و سردبیر وب سایت خبری مستقل و مصری السفیر در گفتگو با نگاه نو با اعلام اینکه احتمال وقوع جنگ فراگیر در منطقه بعید است، بر ضرورت اتخاذ اقدامات دیپلماتیک برای مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

 • السودانی عراق را به نقشه موازنه های منطقه ای باز می گرداند
  در گزارشی اختصاصی مطرح شد؛

  السودانی عراق را به نقشه موازنه های منطقه ای باز می گرداند

  مصطفی الربیعی :عراق در دوره نخست وزیری محمد شیاع السودانی متفاوت از گذشته است به طوری که این کشور سعی دارد بغداد را به نقشه موازنه های منطقه ای بازگرداند.

 • آیا ما همگی با اسرائیل همدردی می کنیم؟
  در مقاله ای اعلام شد؛

  آیا ما همگی با اسرائیل همدردی می کنیم؟

  نویسنده الجزائری حسین لقرع در مقاله ای که اخیرا منتشر کرد، همدردی برخی از تحلیلگران و اصحاب رسانه کشورهایی مانند مغرب و امارات در همدردی و حمایت از رژیم صهیونیستی را به باد انتقاد گرفته و این دسته از نویسندگان و تحلیلگران را خائن توصیف کرده است.

 • ماجرای بازدارندگی غیرمتقارن و ابهام سید نصرالله برای رژیم صهیونیستی
  مدیرنگاه نو در گفتگو با ایرنا؛

  ماجرای بازدارندگی غیرمتقارن و ابهام سید نصرالله برای رژیم صهیونیستی

  تهران-ایرنا- کارشناس مسائل منطقه گفت: نکته مهم سخنرانی سیدحسن نصرالله این بود که وی به نوعی بازدارندگی غیرمتقارن ایجاد کرد؛ این بدان معنا است که از سمت حزب الله لبنان اطلاعات ناقصی به طرف مقابل رسیده و همچنان آنها در یک ابهام قرار دارند.

 • چرا عراق و چرا سودانی؟

  چرا عراق و چرا سودانی؟

  گردش به سمت عراق و به طور خاص محمد شیاع السودانی با این هدف صورت می گیرد که السودانی در میان شرکای منطقه ای و بین المللی خود اعتبار ویژه ای دارد که می توان از آن برای جلوگیری از ورود در جنگی گسترده استفاده کرد.

 • سفر نخست وزیر عراق به تهران و چند نکته مهم
  در گزارشی اختصاصی مطرح شد؛

  سفر نخست وزیر عراق به تهران و چند نکته مهم

  محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق امروز دوشنبه، سفر منطقه ای خود را با تمرکز بر تحولات غزه آغاز کرد. تهران مقصد نخست وی خواهد بود و سپس راهى برخى از كشورهاى خلیج فارس خواهد شد.

 • آیا جنگ در غزه پایان نزدیکی خواهد داشت؟
  در مقاله ای اعلام شد؛

  آیا جنگ در غزه پایان نزدیکی خواهد داشت؟

  «جمال زقوت» در تحلیلی با عنوان «آیا جنگ در غزه پایان نزدیکی خواهد داشت؟»، به چهارمین هفته از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه اشاره نموده که در جریان آن زیرساخت های این منطقه ویران شده، مساجد، مدارس و بیمارستانها از آسیب در امان نبوده و بمباران و نیز قطع برق، آب، سوخت و غذا نیز ادامه داشته است.

 • موضع گیری کشورهای آفریقایی در قبال حوادث فلسطین
  در گزارشی اعلام شد؛

  موضع گیری کشورهای آفریقایی در قبال حوادث فلسطین

  بدر حسن شافعی در تحلیلی به جهت گیری کشورهای آفریقایی در قبال حوادث فلسطین توجه داشته و با نگاهی به تاریخچه روابط صهیونیست ها و کشورهای آفریقایی به رویداد اخیر توفان الاقصی و موضع گیری این کشورها در این زمینه پرداخته است.

 • ملتهای عربی به آزادسازی قدس پایبند هستند/ لزوم اتحاد ایران و مصر
  مسئول تونسی در گفتگو با نگاه نو؛

  ملتهای عربی به آزادسازی قدس پایبند هستند/ لزوم اتحاد ایران و مصر

  «احمد الکحلاوی» مسئول تونسی در گفتگو با نگاه نو با بیان اینکه ملتهای عربی به آزادسازی فلسطین و قدس پایبند هستند، بر ضرورت اتحاد ایران و مصر و شکل گیری اجماع ملی برای مقابله با مداخلات خارجی در کشورهای اسلامی تاکید کرد.

 • تاثیر جنگ غزه بر خاورمیانه/ تقسیم منطقه به پیش و پس از ۷ اکتبر
  تحلیلگر عراقی نوشت:

  تاثیر جنگ غزه بر خاورمیانه/ تقسیم منطقه به پیش و پس از ۷ اکتبر

  «مزهر جبر الساعدی» تحلیلگر عراقی در مقاله ای با نام «حماسه اکتبر، مقامت فلسطین همچون قبل نخواهد بود» به تحولات اخیر منطقه پس از عملیات نظامی توفان الاقصی اشاره نموده و جانبداری آشکار و عریان غرب به رهبری آمریکا از جنایتگری اسراییل در نوار غزه در این درگیری را به باد انتقاد می گیرد.

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر پربازدیدترین های تحلیل کاریکاتور عکس روز