۷ آذر ۱۴۰۱
کپی شد!

ناصر کنعانی:

ایران هیچ گونه همکاری با «کمیته حقیقت یاب» نخواهد داشت

ایران هیچ گونه همکاری با «کمیته حقیقت یاب» نخواهد داشت

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه همکاری با کمیته سیاسی تحت عنوان "کمیته حقیقت یاب" نخواهد داشت.

به گزارش نگاه نو، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد.

سخنگوی وزارت خارجه در ابتدا با اشاره به اقدام ضدایرانی کشورهای غربی در شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: استفاده عجولانه از ساز و کارهای حقوق بشری و استفاده ابزاری از چنین ساز و کارهایی علیه کشورهای مستقل مردود و محکوم است و هیچ کمکی به پیشبرد حقوق بشر نخواهد کرد.

بنابراین جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط به مسئولیت‌های ملی خودش عمل می‌کند. جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه همکاری با کمیته سیاسی تحت عنوان “کمیته حقیقت یاب” نخواهد داشت.

اینکه دولت‌های غربی مشخصا دولت آمریکا و برخی از دولت‌های همسو با آن در تهییج به اغتشاشات در داخل ایران نقش داشتند مورد هیچ تردیدی نیست. در این مورد اطلاعات دقیقی وجود دارد. این اطلاعات در چهارچوب‌های مختلف به سفرای مقیم تهران ارائه گردیده است. تعداد قابل توجهی از اتباع و شهروندان کشورهای مختلف بازداشت شده‌اند. دلایل متقنی درباره نقش آنها در تهییج به اغتشاشات وجود دارد.

دولت جمهوری اسلامی ایران پیگیر جنایات کشورهای غربی علیه ملت ایران از جمله جنایت‌های آلمان و شرکت‌های آلمانی خواهد بود.

همچنین بیش از ۵۰ مورد تعرض به اماکن دیپماتیک در کشورهای غربی از جمله در کشور انگلستان شده است، کشورها ملزم به حفاظت از اماکن دیپبلماتیک و مأموریت‌های دیپلماتیک هستند.

واکنش به اتهام آمریکا علیه ایران درباره حمله به نفت‌کش صهیونیستی

کنعانی همچنین درخصوص اتهام آمریکا علیه ایران درباره حمله به نفت‌کش صهیونیستی گفت: اتها‌زنی واهی به جمهوری اسلامی ایران رویکرد شناخته شده آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانش است. جمهوری اسلامی آنقدر شجاعت دارد که در خصوص کارهایی که انجام می‌دهد راسا عمل می‌کند و مسئولیت آن را به عهده می‌گیرد. رژیم صهیونیستی به دلیل جنایاتش مورد خصومت طرف‌های زیادی قرار دارد.

آرزوی موفقیت دستگاه دیپلماسی برای تیم ملی فوتبال ایران

سخنگو در ادامه به بازی‌های جام جهانی قطر هم اشاره‌ای داشت و در این باره گفت: پیشاپیش برای تیم ملی جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم و به آنها برای بازی خوب و نتیجه شیرینی که به دست آوردند تبریک می‌گویم.

با شناختی که از تیم ملی و غیرتمندی این جوانان داریم امیدواریم که شاهد یک نتیجه خوب در بازی فردا باشیم.

همسایگان در توسعه مناسبات خود با رژیم صهیونیستی دقت کنند

سخنگوی وزارت خارجه درباره روابط با همسایگان گفت: آنچه که درباره جمهوری آذربایجان به طور عام مورد نظر ماست، احترام به چهارچوب‌های دوستانه مناسبات دو کشور و ارتقای مناسبات در چهارچوب مناسبات است.

رژیم صهیونیستی را نامشروع و غیرقانونی می‌دانیم که نقشی ضدثبات در منطقه ایفا کرده است.

در موضوعات ملی و تصمیمات ملی کشورها ورود نمی‌کنیم اما توصیه ما به همسایگان این است که در مناسبات با این رژیم دقت لازم را داشته باشند.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز