۱۲ مهر ۱۴۰۱
کپی شد!

رسانه ها اعلام کردند؛

سرانجام رایزنی ها با جریان صدر و موعد تشکیل جلسه پارلمان عراق

سرانجام رایزنی ها با جریان صدر و موعد تشکیل جلسه پارلمان عراق

یکی از اعضای هیئت هماهنگی عراق به آخرین تحولات مربوط به رایزنی با جریان صدر در زمینه تشکیل دولت جدید در این کشور پرداخت.

به گزارش نگاه نو، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون عراق اعلام کرد که گروههای سیاسی در راستای تکمیل فرایند روند سیاسی و تشکیل دولت حرکت می کنند.

وی در جریان دیدار با سفیر آلمان در بغداد، آخرین رخدادهای سیاسی عراق را مورد رایزنی قرار داد.

المالکی که در دیدار «مارتین ییگ» سفیر آلمان در عراق سخن می گفت، بر اهمیت تقویت شراکت و همکاری بین بغداد و برلین در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

سفیر آلمان نیز در این دیدار بر حمایت کشورش از عراق و تقویت افق‌های همکاری و توسعه آنها در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

از سوی دیگر «علی الفتلاوی» از رهبران هیئت هماهنگی به آخرین روند تحولات گفتگو با جریان صدر درباره تشکیل دولت جدید پرداخت.

وی افزود: جریان صدر تا به این لحظه با هرگونه گفتگو با گروه‌های سیاسی درباره تشکیل دولت مخالفت می‌کند و این با وجود همه تلاش‌ها برای گشودن کانال‌های گفتگو و ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با این جریان است.

الفتلاوی تاکید کرد: هیئت هماهنگی و گروه‌های سیاسی در راستای تشکیل دولت جدید حرکت می‌کنند و راه برای جریان صدر به منظور مشارکت در دولت جدید فراهم است. ما در راستای مشارکت دادن صدری‌ها در دولت و اقدام سیاسی به منظور تضمین ثبات اوضاع حرکت می‌کنیم به ویژه که هیئت هماهنگی خواستار به حاشیه راندن هیچ گروه سیاسی نیست.

«فهد الجبوری» از اعضای هیئت هماهنگی امروز سه شنبه گفت که اوضاع عراق مهیای از سرگیری برگزاری جلسات پارلمان است و برگزاری آن منوط به توافق کردهاست.

وی افزود: مانع بر سر برگزاری جلسات پارلمان عراق نیست. مخالفتی با برگزاری جلسات پارلمان از سوی گروههای سیاسی وجود ندارد.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز