۴ مهر ۱۴۰۱
کپی شد!

امیرعبداللهیان خبر داد؛

آمادگی بخش خصوصی ایران برای اجرای پروژه های فنی و مهندسی در اوگاندا

آمادگی بخش خصوصی ایران برای اجرای پروژه های فنی و مهندسی در اوگاندا

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه ملاقات‌های فشرده با وزرا و مقامات خارجی شرکت کننده در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، عصر شنبه دوم مهر ماه با «حاجی اودونگو» وزیر خارجه اوگاندا ملاقات و درباره گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری گفت‌وگو کرد.

به گزارش نگاه نو، حسین امیرعبداللهیان با اشاره به اهمیت آفریقا در برنامه‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم، جایگاه اوگاندا را مهم خواند.

رئیس دستگاه سیاست خارجی کشورمان آمادگی بخش خصوصی ایران را برای اجرای پروژه‌های فنی و مهندسی و حضور هر چه بیشتر تجار و بازرگانان ایرانی از جمله شرکت‌های دانش بنیان در این کشور اعلام کرد.

وزیر خارجه اوگاندا ضمن استقبال از توجه دولت آیت‌الله رئیسی به گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با کشورهای آفریقایی، از افزایش تبادل هیأت‌های اقتصادی و بازرگانی با ایران در یک سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: این فرصت مناسبی برای تقویت هر چه بیشتر روابط دو کشور است.

همکاری در مجامع بین‌المللی، حمایت متقابل از نامزدهای دو کشور در نهادها و آژانس‌های تخصصی و تبادل نظر درباره استفاده از انرژی‌های پاک از مهمترین محورهای گفت‌وگوهای وزرای خارجه ایران و اوگاندا بود.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز