۲ مهر ۱۴۰۱
کپی شد!

وزیر خارجه برزیل:

ایران شریکی قابل اعتماد در غرب آسیا است

ایران شریکی قابل اعتماد در غرب آسیا است

وزیر خارجه برزیل در دیدار با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود اعلام کرد که تهران شریکی قابل اعتماد در غرب آسیا است.

به گزارش نگاه نو، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی‌ها با همتایان خود در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «کارلوس فرانسا» همتای برزیلی خود دیدار و درباره روابط دو جانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک و رایزنی‌های فیمابین در مجامع بین‌المللی و منطقه ای تبادل نظر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با یادآوری قدمت ۱۲۰ ساله مناسبات بین ایران و برزیل، آن را سرمایه‌ای ارزشمند برای پیشبرد و توسعه مناسبات در زمینه‌های مختلف خواند.

امیرعبداللهیان افزود: ما در بخش دولتی باید، حمایت و پشتیبانی خود را از شرکت‌های خصوصی به عمل آوریم  تا بیش از گذشته شاهد توسعه مناسبات اقتصادی و افزایش تبادل تجاری باشیم.

کارلوس آلبرتو فرانکو فرانسا وزیر امور خارجه برزیل نیز در این دیدار ضمن تأکید بر وجود منافع مشترک بین دو کشور، آمادگی برازیلیا را برای افزایش مبادلات تجاری و عملیاتی کردن توافقات فیمابین اعلام کرد.

وی همچنین افزود: ایران شریک قابل اعتمادی برای گسترش مناسبات اقتصادی در منطقه غرب آسیا است.

طرفین در این دیدار بر گسترش روابط در حوزه های فناوری، کشاورزی و تبادل تجربه در زمینه‌های محیط زیست، حمایت متقابل از نامزدهای دو کشور در مجامع بین‌المللی و نقش برجسته گروه بریکس در تقویت چندجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل تأکید کردند.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز