۲۷ شهریور ۱۴۰۱
کپی شد!

حسین امیرعبداللهیان:

مراسم اربعین نشان داد ملتهای عراق و ایران پیوندی ناگسستنی دارند

مراسم اربعین نشان داد ملتهای عراق و ایران پیوندی ناگسستنی دارند

وزیر امور خارجه امروز (یکشنبه) در توئیتی درباره مراسم اربعین حسینی نوشت: مراسم اربعین امسال بار دیگر نشان داد که دو ملت ایران و عراق پیوندی ناگسستنی دارند.

به گزارش نگاه نو، حسین امیرعبداللهیان از همه مردم عراق و دولت و نیروهای مسلح این کشور در حسن میزبانی از زائران ایرانی و غیر ایرانی اربعین صمیمانه تشکر می‌کنیم.

گفتنی است پیش از این نیز حسین امیرعبداللهیان در دو تماس تلفنی با فؤاد حسین وزیر خارجه عراق از مهمان‌نوازی دولت و مردم عراق از زوار اربعین قدردانی کرده بود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز (یکشنبه) ۲۷ شهریور ماه و در پی برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در صفحه اینستاگرامش نوشت: اربعین بازگشت خردمندانه به پیام عاشورا و مشق عشق ورزی به ارزش‌های والای دینی، انسانی و اخلاقی است. دو سال وقفه کرونایی مانع از شکل گیری مجدد حرکت عظیم و مردمی اربعین نشد، امسال هم به رغم گرمای کم سابقه، سیل ارادتمندان و عاشقان از اقصی نقاط جهان، راهی سرزمین عراق و کربلای معلی شدند.

تجمع عاشقان امام حسین (ع) پرشورتر و پر معناتر از سال‌های قبل برگزار شد. میلیون‌ها نفر فارغ از ملیت خود و حتی فراتر از یک مذهب و دین خاص، پیمان دلدادگی خود به سیدالشهدا و آرمان‌های او را تجدید کردند. بزرگ‌ترین اجتماع پیاده‌ روی جهان، میلیون‌ها انسان را در یک مسیر به سمت یک مقصد مقدس در کنار هم قرار داد. اربعین امسال پیوند، دوستی و برادری دو ملت ایران و عراق را مستحکم‌تر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: ملت عزیز عراق هر ساله همه امکانات خود را در اختیار زائران ایرانی و غیرایرانی سیدالشهدا (ع) قرار می‌دهند که نشان‌دهنده عمق ایمان و اخلاص ملت بزرگ عراق است. اینک‌ در پایان این کنگره عظیم دینی و معنوی، بار دیگر از دولت و ملت عراق به عنوان میزبانان شایسته این همایش بزرگ جهانی تشکر می‌کنیم.  

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز