۱۶ شهریور ۱۴۰۱
کپی شد!

ولادیمیر پوتین:

منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیر ممکن است

منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیر ممکن است

ولادیمیر پوتین امروز در سخنانی اظهار داشت: منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیر ممکن است و مسکو به تقویت امنیت در بخش صنایع و اقتصاد خود ادامه می‌دهد.

به گزارش نگاه نو، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در مجمع اقتصادی شرق که در شهر «ولادی ووستوک» این کشور در حال برگزاری است، سخنرانی کرد.

پوتین در ادامه اعلام کرد: روسیه همواره از منافع ملی خود دفاع می‌کند و به اجرای سیاست‌های مستقل خود ادامه می‌دهد. منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیر ممکن است و مسکو به تقویت امنیت در بخش صنایع و اقتصاد خود ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: بحران کنونی غذا در جهان  رو به وخامت است. روسیه هرچه در توان داشته در راستای اطمینان از  ارسال غلات اوکراین به کشورهای در معرض بحران غذا، انجام داده است. اما محموله‌های غلات اوکراین به جای کشورهای در حال توسعه در اختیار اروپایی‌ها قرار گرفته است. اکنون اقتصاد در آسیا سریع‌تر از غرب رشد می‌کند و این روند ادامه دار خواهد بود.

پوتین در ادامه سخنرانی خود با اشاره به کارشکنی‌های واشنگتن در فعالیتهای اقتصادی جهان گفت: آمریکا نظم اقتصادی جهان را برهم‌زده است.

وی با اشاره به بحران‌سازی آمریکا و شرکایش در جهان و مواجهه غرب با چالش‌های جدید خاطر نشان کرد: آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا با بحران اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو هستند در حالی که رهبران این کشورها نیاز مردمشان را نادیده می‌گیرند. تحریم‌ها علیه روسیه به تعطیلی کسب‌ و کارها در اروپا منجر شده است.

حتی متحدان آمریکا نیز در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند.

پوتین با اشاره به کودتای سال ۲۰۱۴ در اوکراین خاطر نشان کرد: روسیه عملیات‌های نظامی را آغاز نکرده بلکه در تلاش است به آن‌ها پایان دهد.

«مجمع اقتصادی شرق» از سال ۲۰۱۵ هر ساله و با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی در روسیه برپا می‌شود. این مجمع بین‌المللی امسال نیز از روزهای گذشته در شهر «ولادی ووستوک» روسیه آغاز شده و تا فردا ادامه دارد. ( ۱۴ تا ۱۷ شهریور)

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز