۱۴ شهریور ۱۴۰۱
کپی شد!

گلوبال تایمز خبر داد؛

چین و روسیه رزمایش دریایی مشترک برگزار می کنند

چین و روسیه رزمایش دریایی مشترک برگزار می کنند

 شناورهای تاکتیکی چین با شرکت در رزمایش وستوک ۲۰۲۲ روسیه عملیات مشترکی را با ناوهای روسی در دریای ژاپن از جمله مسیریابی در آرایش و رفت و روب معادن شناور انجام دادند.

به گزارش نگاه نو، نیروی دریایی ارتش چین در این رزمایش با ناوچه‌ها شناور تخریب کننده مدل ۰۵۵ نانچانگ، ناوچه موشک هدایت شونده ۰۵۴ A یانچنگ و کشتی کمکی  دونگپینگهو شرکت کرده است.

هر ۳ مدل این شناورها پیش تر با نیروی دریایی روسیه همکاری کردند. در سال ۲۰۱۴ مدل یانچنگ و ناوهای روسی به عنوان گارد محافظ مشترک محموله‌هایی را که به سوریه ارسال می‌شد همراهی کردند و ۲ شناور دیگر نیز در رزمایش ارتشی مشترک دو کشور ۲۰۲۱ شرکت کردند.

کارشناسان نظامی چین در مصاحبه با گلوبال تایمز گفتند احتمال انجام دومین رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در پی رزمایش  وستوک-۲۰۲۲  که درحال انجام است مانند آنچه در سال ۲۰۲۱ انجام شد  وجود دارد.

به علاوه کارشناسان معتقدند این عملیات عادی در جهت مبادله تجربیات نیروهای دریایی بایکدیگر است.

براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه رزمایش مشترک نظامی وستوک-۲۰۲۲ که قرار است تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه پیدا کند با حضور بیش از ۵۰ هزار سرباز، ۱۴۰ هواپیمای جنگنده و ۶۰ ناو پشتیبانی  و کشتی جنگی انجام خواهد شد. در این رزمایش در مجموع ۶ هزار سرباز خارجی از کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و سازمان پیمان امنیت جمعی شرکت می‌کنند.  

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز