۱۶ مرداد ۱۴۰۱
کپی شد!

مشاور فرهنگی وزیر خارجه:

حملات اخیر رژیم صهیونیستی واکنشی متاثر از بحران هویتی و چالشهای داخلی است

حملات اخیر رژیم صهیونیستی واکنشی متاثر از بحران هویتی و چالشهای داخلی است

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: حملات اخیر رژیم صهیونیستی واکنشی متاثر از بحران هویتی و چالشهای داخلی است.

به گزارش نگاه نو، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی مشاور فرهنگی وزیر خارجه کشورمان با اشاره به حملات دو روز گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه این حملات را واکنشی متاثر از بحرانهای داخلی، چالش های هویتی و ساختار شکننده سیاسی این رژیم دانست.

 وی در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی در شرایطی نیست که بدون پرداخت هزینه اینگونه حملات بتواند به رویکردها و رفتار وحشیانه خود ادامه دهد.

از سوی دیگر، به همان اندازه که حملات رژیم صهیونیستی شدت یافته است یک هم تکمیلی و هم افزایی نیز بین تمامی نیروهای مقاومت در داخل فلسطین و همچنین محیط پیرامونی سرزمین های اشغالی شکل گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین امرودی ادامه داد که امروز گفتمان و ادبیات مقاومت در تمامی جغرافیایی فلسطین و نیز عمق امنیتی گسترش یافته است.

وی همچنین با اشاره به بی‌نتیجه بودن سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای بازیابی اعتماد جامعه صهیونیستی و نیز اجماع علیه ایران تاکید کرد که رژیم صهیونیستی که به شدت در داخل دچار بحران سیاسی و شکنندگی در تشکیل دولت شده بود امید زیادی به سفر بایدن بسته بود.

مشاور فرهنگی وزیر خارجه گفت: رژیم صهیونیستی وارد دهه هشتم اشغالگری شده است و این دهه در نزد آنها هم از نظر آموزه های اعتقادی و هم شاخص های موجود یک دهه نفرین شده است.

وی ادامه داد که تمامی نشانه ها در داخل جامعه صهیونیستی و نیز محیط پیرامونی آن نشان می دهد که شمارش معکوس برای افول این رژیم آغاز شده است  و بنابراین می‌توان رفتارها و رویکردهای نظامی و سیاسی اسرائیل را بر اساس همین موضوع و یک واکنش از سر اجبارهای داخلی ارزیابی کرد.

مشاور فرهنگی وزیر خارجه کشورمان همچنین با انتقاد از سکوت و انفعال جامعه جهانی و نیز سازمان های مدعی حقوق بشر خواستار تحرک بیشتر جامعه جهانی به ویژه سازمان های حقوق بشر در برابر حملات رژیم صهیونیستی و کشتار مردم بیگناه فلسطین شد.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز