۱۱ تیر ۱۴۰۱
کپی شد!

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به ایران می آید

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به ایران می آید

«جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به دعوت حسین امیرعبداللهیان و برای نخستین بار در دولت سیزدهم بزودی به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش نگاه نو، یک منبع مطلع در این باره گفت که وزیر خارجه جمهوری آذربایجان قرار است طی روزهای آینده به تهران سفر کند.

وی قرار است در این سفر ضمن رایزنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با دیگر مقامات کشورمان از جمله آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ۲۴ اردیبهشت ماه در یک گفتگوی تلفنی درباره آخرین وضعیت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، کنسولی، پارلمانی و اجرای توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور رایزنی و تبادل نظر کردند و وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در این گفت‌وگو اعلام کرد که بزودی به ایران سفر خواهد کرد.

این نخستین سفر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به ایران در دولت سیزدهم است. حسین امیرعبداللهیان اول دی ماه سال گذشته (۱۴۰۰) سفری یک روزه به باکو داشت و ضمن دیدار با الهام علی اف با همتای خود نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار امیرعبداللهیان و در پاسخ به دعوت همتای ایرانی گفت که در آینده‌ای نزدیک به تهران سفر خواهد کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان بر دعوت آیت‌الله رئیسی از همتای آذربایجانی برای سفر به تهران مجددا تأکید کرد.

فارس

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز