۲۰ تیر ۱۴۰۳
کپی شد!

کرملین:

غرب تمایلی به شنیدن حقیقت ندارد

غرب تمایلی به شنیدن حقیقت ندارد

سخنگوی کرملین در واکنش به پخش اخباری در مورد حمله روسیه به بیمارستان کودکان کی‌یف، توضیح داد در حالی که مسکو سعی دارد حقیقت را بیان کند اما غرب هیچ تمایلی برای شنیدن حقایق ندارد.

به گزارش نگاه نو، سخنگوی کرملین دیمیتری پسکوف روز گذشته (سه‌شنبه) تصریح کرد، علی‌رغم آن‌که دولت‌ها و رسانه‌های غربی از اجازه دادن به شهروندان خود برای شنیدن حرف‌های مسکو خودداری می‌کنند، روسیه به «گفتن حقیقت» به جهان ادامه خواهد داد.

پسکوف در پاسخ به شبکه دولتی تلویزیون و رادیو روسیه (VGTRK) در خصوص ادعای اوکراین مبنی بر حمله ارتش روسیه به بیمارستان کودکان در کی‌یف گفت که مسکو تأکید کرده است که یک کارخانه موشکی در آن حوالی را هدف قرار داده است و در حقیقت بیمارستان کودکان کی‌یف مورد اصابت یک موشک سرگردان پدافند هوایی اوکراین قرار گرفته است.

متحدان غربی اوکراین، نسخه کی‌یف از تحولات مذکور را به سرعت مورد حمایت قرار داد و شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته در این خصوص تشکیل جلسه داد و نمایندگان مسکو و کی‌یف در این جلسه علیه یکدیگر اتهام‌زنی کردند.

پسکوف در این خصوص به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر رساندن نظر ما به دنیای غرب بسیار دشوار است. آن‌ها نمی‌خواهند چیزی بشنوند.» سخنگوی کرملین در ادامه افزود: «ما شاهد هیجان زیاد در روزنامه‌ها و کانال‌های تلویزیونی [غربی] هستیم، این احتمالاً به دلیل سلطه انحصاری رسانه‌های آنگلوساکسون در آنجا است.»

پسکوف با این‌حال تأکید کرد «مسکو به گفتن حقیقت در مورد آن‌چه رخ داده است، هم در داخل کشور و هم در کشورهایی که مخاطبان آماده شنیدن ما هستند و ابزارهای فنی برای دسترسی به آن‌ها را در اختیار داریم، ادامه خواهد داد».

از آغاز جنگ اوکراین در ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا چندین شبکه و رسانه روسی از جمله راشاتودی را به بهانه «دستکاری سیستماتیک اطلاعات و نشر اطلاعات نادرست» ممنوع کرده است.

یوتیوب نیز در اقدامی مشابه هرگونه محتوای رسانه‌های روس از جمله ۷۰ هزار ویدئو و ۹ هزار کانال مرتبط با جنگ اوکراین را حذف کرده است. سخنگوی وزارت خارجه روسیه ماریا زاخارووا، این تحریم‌های غرب علیه رسانه‌های روسیه را«سانسور سیاسی و کمپینی برای نابودی کامل دیدگاههای مخالف و آلترناتیو» توصیف کرد.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز