۱۸ تیر ۱۴۰۳
کپی شد!

یک مسئول عراقی اعلام کرد؛

طرح امنیتی عراق ویژه ایام محرم و مراسم اربعین حسینی (ع)

طرح امنیتی عراق ویژه ایام محرم و مراسم اربعین حسینی (ع)

سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق و قرارگاه عملیات مشترک از تهیه طرح امنیتی ویژه ایام محرم و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) در سراسر عراق با همکاری کمیته عالی امنیتی این کشور خبر داد.

به گزارش نگاه نو به نقل از شفق نیوز، سرلشکر تحسین الخفاجی، سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد، این کمیته دو روز پیش جلسه خود را در شهر کربلا برگزار کرد که طی آن بحث و گفت‌وگوهایی با محوریت طرح های امنیتی و خدماتی به ریاست وزیر کشور و همچنین معاون فرماندهی عملیات مشترک به عمل آمد.

الخفاجی با اشاره به اینکه این طرح امنیتی تا پایان برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع) ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق به این طرح توجه زیادی دارد و شخصاً اجرای آن را پیگیری می‌کند و حتی یک گروه ویژه نیز در برنامه‌های کاربردی رسانه‌های اجتماعی برای حل هر گونه مشکل و تسهیل مراحل برای زائران فعالیت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد این طرح در سال جاری شامل بسیاری از پروژه‌های دولتی در زمینه راه‌ها، ایجاد کارخانه‌های یخ، تامین آب و برق و خدماتی مانند حمل و نقل و پارکینگ خواهد بود.

سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با بیان اینکه کمیته امنیتی برای انجام عملیات پیشگیرانه آماده است، تاکید کرد: هدف از این طرح، جلوگیری از نظامی شدن جامعه با کاهش استقرار فشرده نیروهای امنیتی و تکیه بر تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی، همزمان با حضور نیروها در مکان‌هایی خاص برای مداخله به هنگام ضرورت است.

الخفاجی در ادامه افرود: این طرح همچنین شامل ارائه دستورالعمل های بهداشتی به صاحبان موکب ها و نظارت هوایی بر روند امور است ضمن آنکه استاندار کربلا نیز از تکمیل سیستم نظارتی استانداری با هدف کمک به نیروهای امنیتی در انجام وظایفشان خبر داده است که این امر می تواند به فرماندهی عملیات بغداد و دیگر فرماندهان امنیتی برای فراهم آوردن امکانات برای زائران کمک کند.

وی در پایان با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات لازم در گذرگاه‌های مرزی زمینی، هوایی و دریایی، پیش بینی کرد میلیون ها زائر از سراسر جهان راهی اماکن مقدس شوند و فعالیت های اطلاعاتی و فنی نیز تا پایان مراسم اربعین ادامه یابد.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز