۱۸ تیر ۱۴۰۳
کپی شد!

ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد؛

موافقت مصر با احداث دیوار زیرزمینی در مرز غزه

موافقت مصر با احداث دیوار زیرزمینی در مرز غزه

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که دولت مصر با مشارکت در احداث دیوار و حصاری زیرزمینی در طول مرز نوار غزه با خاک مصر در صورت برقراری آتش بس در این منطقه موافقت کرده است.

به گزارش نگاه نو، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه ادعا کرد: مصر برای مشارکت در ساخت دیوار و حصاری زیرزمینی به منظور جلوگیری از (به ادعای تل آویو) ورود سلاح از (طریق تونل های زیرزمینی) از خاک مصر به نوار غزه اعلام آمادگی کرده و شرط این مشارکت را موافقت اسرائیل با قرارداد مبادله اسیران با حماس دانسته است.

به گفته این رادیو، دولت مصر به «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد» اعلام کرده است که در روزهای ابتدایی آغاز آتش‌بس در نوار غزه، در ساخت این دیوار و حصار زیرزمینی مشارکت خواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در جریان جنگ کنونی خود، محور فیلادلفیا (صلاح‌الدین) در طور مرز نوار غزه با خاک مصر و گذرگاه رفح در این نقطه مرزی را به اشغال خود درآورده است.

چند روز پیش و در پی موافقت حماس با طرح پیشنهادی توافق تبادل اسرا و آتش بس در نوار غزه، یک هیات رژیم صهیونیستی برای مذاکره درباره این طرح وارد مصر شد.

در همین رابطه، یک مقام مسئول در دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی گفت: پس از واکنش حماس به توافق پیشنهادی تبادل اسرا و آتش بس در غزه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر با اعزام مذاکره کنندگان اسرائیلی برای انجام مذاکرات مفصل موافقت کرد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت به نقل از یک منبع آگاه نوشت: دستیابی به توافق تبادل اسرا ممکن است ظرف دو تا سه هفته انجام شود.

این درحالی است که کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع سیاسی گزارش داد: نتانیاهو گفته که جنگ علیه نوار غزه تا رسیدن به تمام اهدافش پایان نخواهد یافت.

شبکه المیادین به نقل از یک منبع گفت که جنبش حماس در پاسخ به بسته پیشنهادی آتش‌بس بر مواضع خود در خصوص تثبیت آتش‌بس دائمی، عقب‌نشینی کامل رژیم صهیونیستی از نوار غزه و بازگشت آوارگان فلسطینی به محل سکونت خود تأکید کرده است.

این منبع افزود که جنبش حماس بر ضرورت عقب‌نشینی از محور فیلادلفیا (صلاح‌الدین) و گذرگاه رفح و نیز مخالفت با هرگونه «وتو»ی آزادسازی اسرای فلسطینی محکوم به حبس ابد، پافشاری کرده است.

به گفته این منبع، جنبش حماس در خصوص دو بند ۸ و ۱۴ مربوط به تضمین تداوم مذاکرات تا دستیابی به توافق آتش‌بس دائمی انعطاف نشان داده است.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز