۱۶ بهمن ۱۴۰۲
کپی شد!

بنا بر اعلام رسانه ها؛

چین حملات آمریکا در عراق و سوریه را محکوم کرد

چین حملات آمریکا در عراق و سوریه را محکوم کرد

وزارت خارجه چین حملات اخیر آمریکا به مواضع گروههای مقاومت در عراق و سوریه را محکوم کرد و از واشنگتن خواست از قوانین بین‌المللی پیروی کند.

به گزارش نگاه نو، وزارت خارجه چین حمله آمریکا به عراق و سوریه را محکوم کرد و خواستار کاهش تنشها در غرب آسیا شد.

براساس گزارش شبکه راشا تودی، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه‌ای در این باره گفت: «پکن از همه طرفها می‌خواهد که از قوانین بین‌المللی پیروی کنند و از هرگونه اقدامی که باعث تشدید تنشها و یا از دست رفتن کنترل تنشهای منطقه‌ای می‌شود قویا خودداری کنند».

بامداد شنبه ارتش ایالات متحده آمریکا در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور در حمله گروه‌های مقاومت به پایگاه «برج-۲۲» در مرز سوریه و اردن، حملاتی را به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه انجام داده و بیش از ۸۵ نقطه را بمباران کرد.

آمریکا همچنین شنبه شب با همکاری نیروی هوایی انگلیس بیش از ۳۵ نقطه را در استانهای مختلف یمن هدف حمله قرار داد و آن را در پاسخ به کشته شدن نظامیانش در اردن خواند.

ناصر کنعانی سخنکوی وزارت خارجه ایران، ماجراجویی‌های نظامی آمریکا و انگلیس در حمله نظامی به کشورهای منطقه را ادامه سیاست و رویکرد اشتباه این دو کشور در استفاده از رویکرد نظامی گری برای پیشبرد اهداف نامشروع آنان در منطقه خواند و گفت که این ماجراجویی‌های نظامی تعارض کاملا آشکاری با ادعاهای مکرر واشنگتن و لندن دارد که می‌گویند خواستار گسترش جنگ و درگیری در منطقه نیستند.

دولت عراق نیز این اقدام را «تجاوز جدید» آمریکا به حاکمیت این کشور خواند و اعلام کرد طی این حمله منطقه‌های «عکاشات» و «القائم» در غرب عراق و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفته است که طی آن دست کم ۱۶ نفر کشته شدند.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز