۷ آذر ۱۴۰۲
کپی شد!

مقام آمریکایی خبر داد؛

تمایل واشنگتن به گفتگو با روسیه در مورد مسائل هسته‌ای

تمایل واشنگتن به گفتگو با روسیه در مورد مسائل هسته‌ای

«بانی جنکینز» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل، ‌ در اظهاراتی از تمایل ایالات متحده برای رایزنی با روسیه در مورد موضوعات هسته ای خبر داد.

به گزارش نگاه نو به نقل از خبرگزاری تاس، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل در گفتگو با این رسانه روسی، در رابطه با اظهارات سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه که از سر گرفته شدن گفتگوها در مورد ثبات استراتژیک بین مسکو و واشنگتن را بعید دانسته بود گفت :” نمی دانم چگونه به آن پاسخ دهم. ”

این دیپلمات خاطرنشان کرد: همانطور که جیک سالیوان (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) اعلام کرده، ‌ایالات متحده علاقمند به گفتگو در مورد مسائل هسته ای با طرف روسی است.

ریابکوف پیش از این در حاشیه نشست بین المللی پریماکوف ریدینگ (Primakov Readings)‌ گفته بود بعید است گفت وگوهای راهبردی قابل پیش بینی میان روسیه و آمریکا در همان قالب قبلی از سر گرفته شود.

وی با اشاره به این که اخیراً موضوعات منفی زیادی در روابط روسیه و آمریکا رخ داده و از سرگیری گفتگوهای سیاسی در مورد مباحث فوری غیرممکن شده است خاطرنشان کرد: روسیه هیچ امتیاز یکجانبه ای به طرف مقابل نخواهد داد. این مقام ارشد روس، مسئولیت این امر را بر عهده واشنگتن دانست …

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز