۲۷ شهریور ۱۴۰۲
کپی شد!

بنا بر اعلام رسانه ها؛

عراق بین مرز خود با سوریه را دیوارکشی می کند

عراق بین مرز خود با سوریه را دیوارکشی می کند

عراق در مرز با سوریه به منظور جلوگیری از عبور تروریست ها یک دیوار بتنی به طول ۵۰ کیلومتر و با اعتبار افزون بر ۱۵ میلیارد دینار عراقی می سازد.

به گزارش نگاه نو، هیات وزیران عراق دیروز در جلسه هفتگی خود با اختصاص افزون بر ۱۵ میلیارد دینار عراقی برای ساخت دیوار بتنی در منطقه ششم مرز عراق و سوریه در ادامه دیوار قبلی در منطقه شرجی الراوی در جنوب تپه صفوک موافقت کرد.

دفتر رسانه‌ای هیات دولت عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شورای وزیران این کشور در راستای دستورات فرماندهی کل قوای عراق مبنی بر تقویت امنیت مرزهای این کشور، با اختصاص مبلغ ۱۵میلیارد و ۱۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دینار عراقی به وزارت دارایی از محل تخصیص ذخیره اضطراری برای پرداخت به وزارت کشور جهت ساخت دیوار بتنی در منطقه ششم مرز عراق و سوریه موافقت کرد.

اطلاعیه هیات دولت عراق می افزاید: این دیوار بتنی در ادامه دیوار قبلی از منطقه شارجی الراوی در جنوب تل صفوک با عبور از وادی العجیج به سمت طریفاوی به طول ۵۰ کیلومتر به مدت سه سال ساخته می‌شود و اجرای آن بر اساس مفاد ماده ۶ قانون بودجه عمومی دولت مرکزی منوط به مناقصه عمومی است.

عراق چند سال است که برای تامین مرز خود با سوریه فعالیت می‌کند، زیرا برخی بقایای گروه تروریستی داعش در تلاش برای تردد در این مرز هستند.

کارشناسان مسایل منطقه معتقدند تا زمانی که نظامیان متجاوز آمریکایی در سوریه و عراق حضور غیرقانونی دارند، رفت وآمد تروریست ها به دو کشور ادامه خواهد داشت.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز