۶ فروردین ۱۴۰۲
کپی شد!

رسانه ها خبر دادند؛

عربستان ۲۹ اردیبهشت میزبان سران اتحادیه عرب

عربستان ۲۹ اردیبهشت میزبان سران اتحادیه عرب

«حسام زکی» معاون دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد که سی و دومین اجلاس سران کشورهای عربی در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

به گزارش نگاه نو، « حسام زکی» معاون دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد که سی و دومین اجلاس سران کشورهای عربی در ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت) در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود که پیش از برگزاری این اجلاس چندین نشست مقدماتی در سطح مقامات ارشد و وزرا برگزار خواهد شد و این اقدام راه را برای برگزاری پنج روزه این اجلاس هموار می‌کند.

پیش از این منابع آگاه به روزنامه رای الیوم اعلام کردند که عربستان تلاش می کند تا اجلاس آتی سران عربی به میزبانی این کشور با موفقیت برگزار شود.

این منابع تاکید کردند که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی با هدف موفقیت اجلاس سران کشورهای عربی، به پایتخت کشورهای مختلف سفر می‌کند و نشست‌های متعددی برگزار خواهد کرد.

منابع مذکور همچنین تاکید کردند که عربستان قصد دارد از طریق حضور همه کشورهای عربی و عدم تحریم حتی یک کشور عربی، این اجلاس را موفق برگزار کند و بر این اساس تماس‌ها بین ریاض و دمشق از مدتی پیش آغاز شده و بن فرحان به زودی با هدف آماده کردن حضور سوریه در این اجلاس به دمشق سفر می‌کند.

بر اساس گزارش این منابع، عربستان تلاش می‌کند تا ایران و ترکیه را به عنوان مهمانان این اجلاس نیز دعوت کند.

پیش بینی می شود سال جاری نیز شاهد برگزاری اجلاس توسعه کشورهای عربی در موریتانی و اجلاس سران کشورهای عربی و آفریقایی در عربستان سعودی باشیم.

نظر شما

صفحات اجتماعی انتخاب سردبیر آخرین اخبار کاریکاتور عکس روز